Tunga

Hytale.com.tr
Yönetici
Hytale Türkiye Admin
17 Şub 2019
159
312
195
32
Istanbul
Merhaba Arkadaşlar, Bir önceki Sıkça Sorulan Sorular gönderimizden bu yana uzun bir zaman geçti. Bu geçen zamanda sizlerden ısrarla gelen sorulardan oluşan bir Sıkça Sorulan Sorular gönderisi daha hazırladık.

Betanın çıkış tarihi?

Bu kesinlikle bir numaralı soru! Kısaca söylemek gerekirse, henüz size verecek kesin bir cevabımız yok. ''Peki beta ne zaman çıkar?'' sorusunu da cevaplayalım. Oyunun betası, önümüzde ki birkaç ay içinde çıkmayacağını söyleyebiliriz. Gelişmeye devam ettikçe, zaman çizelgesinin daha net bir resmini elde edebileceğiz!

Topluluğun bazı üyeleri, beta açıklamasından hemen sonra bazı spekülasyonlar çıkardı. Betanın Ocak ayında olması ihtimalini bile belirtti. Bununla birlikte, Hytale''ın büyük bir yatırım aldığını biliyor olabilirsiniz.

Oyunu erken ve baştan sağma şekilde teslim etmemek için, baskı altında kalmaktan kaçınıyoruz. Daha detaylı anlatmak gerekirse, Hytale'i istediğimiz şekilde geliştirebileceğimiz anlamına geliyor. Betayı sizlere sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. En ufak detayları, size bildireceğimizden emin olabilirsiniz. Betayı çıkarmak için çok çalışıyoruz!

Hytale hangi programlama ve yazılım dillerini kullanıyor?
Bu gönderide teknik detayları paylaşmak istemiyoruz. Yakında teknik bilgiler içeren, modlama ve içerik oluşturma ile ilgili bazı üst düzey kavramları ele alacağımız gönderi paylaşacağımızı söyleyebiliriz.

Ücretsiz Bina Yaratma Uygulaması Var Mı?
Var. Bu araçlar, bloklar ile haritaları inşa etme konusunda uzman olan ekip üyelerimiz tarafından geliştirildi. Zaten tanıtımda bunu gösteren bir bölüm vardı. Ayrı olarak bu yapıları geliştirmek için özel bir paket mevcut.

Linux işlesim sistemi desteklenecek mi?
Şu anda, Linux işletim sistemini destekleme gibi bir planımız yok. Fakat, Hytale sunucusunun çoğu Linux dağıtımında çalışacağını onaylayabiliriz.

Hytale hangi dilleri destekleyecek?
Hytale beta sırasında bir noktada birden fazla dil içerecek - hangi dilleri ve ne zaman paylaşılacak bilgimiz yok. Geçmişte kitle kaynaklı topluluk çevirilerini iyi bir etki için kullandık. Bu tekrar yapmayı düşündüğümüz bir şey.

Gayri resmi olarak yazılarımızı diğer dillere çeviren bir çok insan gördük ve bunu yapan herkese teşekkür etmek için burada hızlı bir zaman geçirmek istiyoruz. Gerçekten çok yardımcı oldu.

Beta sürümünden sonra oyunu tamamen yayınlandığında destekleyecek misiniz?
Tabikide. Yıllarca, oyunu yeni özellikler, içerik güncellemeleri ve daha fazlası ile destekleyeceğiz.

Sonsuz harita açıklaması
Geçtiğimiz haftanın Dünya Yaratıcısı önizlemesinden bu yana - haritanın nasıl çalıştığına dair birkaç yanlış sonuç olduğunu fark ettik, bunun “bölgeler” konsept sanatının dünyaya dilimler biçiminde sunulması nedeniyle olduğunu düşünüyoruz. Bölgelerin eşmerkezli çemberler gibi yerleştirilmediğini açıklığa kavuşturmak istiyoruz.

Dünya Yaratıcısı'nı geleneksel bir dünya haritası şeklinde düşünebilirsiniz. Harita, sonsuz topraklarda birkaç normal kat içerik prefabrikosu dışında tüm normal özellikleri ile üretmeye devam ediyor.

Video oynatıcısı YouTube veya Twitch'i destekleyecek mi?
Video oynatıcı öncelikle YouTube ve Twitch için tasarlanmıştır. Açıklamanın amaçları doğrultusunda, YouTube oynatıcısını fragmanda göstermek için yerine getirmemiz gereken şartları yerine getirmedik - bu yüzden kendi özel video oynatıcımızı kullanmayı seçtik. Bu bazen kendi blog yazısını aldığından kuşku duymayacak bir başka özellik.
 
  • Like
Tepkiler: Empoxe