Tunga

Hytale.com.tr
Yönetici
Hytale Türkiye Admin
17 Şub 2019
159
312
195
31
Istanbul
Merhaba, Hytale duyurulalı henüz 2 ay oldu. Bu macerayı ilk duyduğunuzda ne kadar heyecanlandığınızı tahmin edebiliyoruz. Aklınızdaki tüm sorulara umarım cevap verebiliriz. Cevabını alamadığınız sorular için Genel Destek - Hytale.com.tr bölümünde başlık açabilirsiniz.

Hytale ne zaman çıkacak?
Bunun zamanı hala belli değil. Hytale'ı siz oyunculara mümkün olan en kısa sürede sunmak için gayret içindeyiz ancak ilk izlenimin önemli olduğunu düşünmekteyiz. Bazı standartları sağladığında beta testlerimiz başlayacaktır.

Hytale'ı oynamanın farklı yolları nelerdir?
Hytale 3 ana oyun modu üzerinde bölünmüştür.
1.Macera modu: Tek başına yada arkadaşlarınla macera dolu bir dünyaya adım atıyorsunuz.
2.Mini Oyunlar: Başka oyuncularla birlikte çarpıştığınız yada başka oyuncularla karşı karşıya geldiğiniz, becerilerinizi test ettiğiniz oturuma dayalı oyun.
3.Her türlü içerik oluşturucu için tasarlanmış yaratıcı araçlar.
Topluluk sunucuları gerçekçilik açısından tabiki de çok daha avantajlı.

Hytale hangi platformlarda yayınlanacak? Mobil'de olacak mı?
Hytale, Windows ve Mac için yayınlanacak. Diğer platformlarda yayınlamanın olabilitesi üzerinde duracağız ancak şuanda Windows ve Mac üzerine odaklandık.

Kullanıcı adımı rezerve edebilir miyim?
Hytale'da kullanıcı adları eşsiz olacak. Yani aynı isime sahip 2 oyuncu olmayacak. 1 tane Alper varsa aynı isim tekrar alınamayacak.

Hytale hangi yaş grubuna hitap edecek?
Hytale henüz derecelendirilmedi ancak genç yaş grubunu hedef alıyoruz.

Oyun içinde ebeveyn kontrolü olacak mı?
Hytale'da hesap sahiplerinin çevrimiçi oyuna ve özel içeriklere erişimi sınırlandıracak kapsamlı bir araç geliştirdik. Her çevrimiçi oyunda olduğu gibi, ebeveynleri de çocuklarının kullandığı içeriğe ve çevrimiçi başkalarıyla etkileşimlerine dikkat etmeleri için teşvik ediyoruz.

Hytale ücretli mi olacak ücretsiz mi?
Pazarlama modelimiz hakkında çalışmalar devam ediyor. Sonuçlandığında detaylı olarak bilgilendireceğiz.

Beta testleri yapacak mısınız?
Evet, bekleme listesinde bulunmak için hemen şimdi kayıt olabilirsiniz. Betalardan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı mutlaka takip edin.

Bu Hypixel sunucularını kapattığınız anlamına mı geliyor?
Hayır. Hypixel sunucuları aktif kalacak ve desteklenecek. Şuanki Hypixel sunucularının oyuncuları, güncellemelerde, yeni içeriklerde yada desteğin kalitesinde fark hissetmeyecekler.

Hypixel sunucularındaki gelişimimi Hytale'e aktarabilir miyim?
Hytale yeni bir marka. İkisi arasında geçişler yapılması mümkün değil.

Hytale'ın geliştirilmesi hakkında detayları nereden öğrenebilirim?
Site üzerinden geliştiriciler tarafından verilmiş düzenli güncellemeleri öğrenebilirsiniz. Sosyal medya kanallarımızı takip ettiğinizden emin olun.

PvP hakkında daha fazla detay verebilirmisiniz?
Tanıtım videosunu oluştururken bilinçli olarak PvP'ye hafifçe dokunduk. PvP topluluğunun bizi yüksek standartlara çıkaracağının farkındayız. Hytale halka açık olduğu için isteklerinizi ve geri bildirimlerinizi alma fırsatınız olduğundan emin olun istedik. Hem eğlenceli hem de adil olan derin ve çeşitli PvP sunmak için topluluk liderleri ve uzmanlarıyla görüşüyoruz.


Teknik Sorular:

Hytale hangi motorla çalışıyor?
Özel yapım bir motorla çalışır. Üst düzey bir blokaj oyunu için vizyonumuza uygun olan hazır motor bulamadık.

Çift aşamalı doğrulama olacak mı?
İsteğe bağlı uygulama tabanlı çift aşamalı doğrulama hesabı oluşturduğunuz andan itibaren hazır olacaktır.

Modlamayı destekleyecek misiniz?
Evet. Hytale, yaratıcılar göz önünde bulundurularak oluşturuldu ve oyunculara her zamankinden daha fazla yaratıcı güç sağlayan, model oluşturma ve animasyondan film yapımcılığına, oyun içi komut dosyası oluşturmaya ve elbette - bloklarla oluşturmaya kadar geniş bir araç koleksiyonu içeriyor.
Ancak, kötüye kullanımla mücadele için müşterinin kendisinde değişiklik yapılmasına izin vermeyeceğiz. Hytale’ın araç setinde size verilen özgürlük miktarı ile birlikte, bunu yapmanız gerekmez. Oyunun tek bir versiyonunun desteklenmesi, geliştiriciler olarak bizim için işleri kolaylaştırıyor.

Oyunu ne kadar kapsamlı olarak değiştirebilirim?
Hytale’ın her yönü, hasar değerlerinden animasyonlara, modellere, hava durumlarına, savaş mekaniğine ve diğerlerine göre özelleştirilebilir. Amacımız, topluluğumuzu bütünüyle yeni dünyaları kendileri için yapmaya teşvik etmektir. Bunu, yapabileceğiniz içeriğin genişliğini sergileyen yaklaşmakta olan bir gönderide daha derinlemesine ele alacağız.

İstemci düzenlemeye açık değilse, oyuncular oyun deneyimini nasıl kişiselleştirir?
Oyuncu, düzenlenmiş bir istemci ile topluluk sunucusuna bağlandığında gerekli tüm dosyaların, verilerin, seslerin, modellerin, animasyonların ve benzerlerinin istemci tarafından indirildiği bir handshake(bağlantı kurma) işlemi gerçekleşir.

Kendi sunucumu açabilecek miyim?
Evet, kendi macera sunucunu açabileceksin. Kendi mini oyunların ve daha fazlası. Birkaç ay içinde bununla ilgili daha fazla detay paylaşacağız.

Resmi sunucular nerede bulunacak?
Bağlantı kurabilecekleri bir sunucu olduğu sürece, oyuncuların dünya çapındaki bağlantılarını mümkün olan en düşük ping ile oynamalarını sağlamaya çalışacağız.

Hangi minimum bilgisayar özelliklerine ihtiyacım var?
Henüz resmi minimum özelliklere sahip değiliz, ancak şu anda Hytale'ı düşük özellikli bir dizüstü bilgisayarda varsayılan görüş mesafesi gayet iyi. Topluluğumuzdaki birçok oyuncunun daha düşük kaliteli bilgisayarlar kullandığını biliyoruz. Bununla birlikte, daha güçlü sistemlere sahip oyuncular için geniş kapsamlı grafik seçenekleri de bulunacak.

İçerik Üreticileri Tarafından Sorulan Sorular:

Hytale duyurularını kanalımda veya akışımda kullanabilir miyim?
Evet! Ayrıca, reaksiyon, analiz veya yorum amacıyla kullanıldığı sürece, fragman dahil Hytale varlıklarını kullanan videolarda para kazanma özelliğini etkinleştirme izniniz vardır.

Daha fazla varlığı nereden bulabilirim?
Ekran görüntüleri, duvar kağıtları ve konsept sanat medya bölümünde ve haber bölümündeki makalelerin bir parçası olarak mevcuttur. Hytale kapsamındaki ihtiyaçlarınızı karşılamak için varlıklarımızı kullanmaktan / mahsup etmekten çekinmeyin.

Hytale içeriğinden para kazanabilecek miyim?
Kendi Hytale içerik ve hizmetlerinizi oluşturabilecek ve bunlardan para kazanabileceksiniz. Para kazanma amaçlı oyun içi içeriğin oluşturulmasına ilişkin hafif kurallar ve kurallar ile IP'lerimizi kullanma konusunda bazı temel kurallar ve yapılmayacaklar olacaktır. Bu kurallar kullanıcı güvenliğini artırmayı, aşırı içeriği yasaklamayı, dolandırıcılıkla mücadele etmeyi vb. Amaçlamaktadır. Sunucu işletenler, topluluk üyelerine danışarak, bilgi birikiminden yararlanabilcek. Kurallarımızın kabul etmesi kolay olacağına eminiz. Hytale’ın temel amacı, her türlü içerik oluşturucusunu güçlendirmek ve mümkün kılmaktır ve tutkularınızı takip ederek kendinize destek vermenizi istiyoruz.
 
Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: Batuhan ve Alaril

Yalanlan

Hytale Türkiye Üye
22 Şub 2019
1
0
1
24
İzmir ödemiş
Oyunda hangi hayvanlar olucak haycanların çifleşmesi nasıl olucak minecraft tarzı olmasın wildife park 3 gibi olsun tavuk horoz olsun güvercin köpek at eşek katır ve bunları iple bağlıya bilelim minecraft gibi farm özelliği olsun